Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 

18 | 10 | 2019

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

O tym, jak  świętowano Dzień  Edukacji Narodowej w Olszance 

„W czas złotej jesieni
To święto przypada,
Gdy wśród drzew podcieni
Grad kasztanów spada.

Kiedy liście wiatrem
Tańczą bosanowę,
A świt wiesza mokre
Mgły październikowe”.

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972r., a  określone ustawą, czyli Kartą praw i obowiązków nauczyciela jako Dzień Nauczyciela. Od 1982 na mocy ustawy – Karty Nauczyciela obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej. Upamiętnia ono rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej - KEN. To szczególne święto w naszej szkole  - Publicznym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Olszance  obchodzone było 14 października 2019 r. Od samego rana w  szkole panowała podniosła atmosfera. Uczniowie w galowych strojach przemieszczali się tłumnie po korytarzach, składając życzenia swoim nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi. Ukoronowaniem święta była uroczysta akademia przygotowana w tym roku  przez klasę ósmą,  pod czujnym okiem wychowawcy- pani Anny Machowskiej. Prowadzący akademię, w tej roli Julia Wachowska i Oliwier Chyrzyński,  bardzo ciepło przywitali obecnych, poprzez  wzruszające słowa złożyli bukiet życzeń dyrekcji, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły, nastepnie zaprosili do obejrzenia części artystycznej, której głównym celem było wprowadzenie wszystkich w dobry nastrój i wywołanie uśmiechu  na twarzach oglądających. Młodzi aktorzy w tej roli: Magdalena Wittke, Emilia Sewruk, Nicol Bretsznajder, Aleksandra Oliwa, Amelia Lubieniecka oraz Maciej Wierzbicki i Julia Wachowska na moment wcielili się w rolę uczniów niesfornej klasy oraz nauczycieli.  Nie zabrakło również postaci woźnego, w tej roli Kaj Szlachetka. Poprzez  humorystyczne scenki ukazujące trudy nauczania, problemy wychowawcze, marzenia uczniów i  nauczycieli pokazali, z czym na co dzień borykają się nauczyciele, a także sami uczniowie. Niwę teatralną dopełniały utwory wykonane na skrzypcach przez Kacpra Linkowskiego m.in. utwór Piotra Czajkowskiego pt. „Chanson Triste”. Na zakończenie wystąpiła Wiktoria Pasternak z życzeniami stylizowanymi na mowę żaków. Uroczystość była piękna i  wzruszająca. Wszyscy występujący na scenie złożyli szczere ukłony w kierunku zgromadzonych. Gromkie brawa były wyrazem uznania i oceny programu. Po akademii głos zabrała pani dyrektor Bożena Lorent, która podziękowała młodym artystom za ich wspaniały występ, a następnie wszystkim pracownikom pedagogicznym i niepedagogicznym złożyła  życzenia zadowolenia z wykonywanej pracy, zdrowia oraz zwykłego ludzkiego szczęścia, podkreśliła iż pragnie, aby każdy dzień tej trudnej i odpowiedzialnej pracy stawał się źródłem osobistej satysfakcji, spełnienia zawodowego i radości, a dzieci i młodzież, by  zawsze darzyła wszystkich szacunkiem i wdzięcznością.

tekst i foto Joanna Sowierszenko

{gallery}galeria/2019_2020/psp/den{/gallery}

IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

 

"W matematyce nie ma drogi specjalnie dla królów” mawiał Euklides. Początkiem tej drogi jest poznanie „alfabetu matematyki”, czyli tabliczki mnożenia. Wiedzieli o tym starożytni, wiedzą również dzieci uczące się w szkole podstawowej w Olszance. Dlatego już po raz czwarty z rzędu przystąpili do bezpłatnej akcji edukacyjnej pod hasłem: „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”. Akcja odbywa się w każdy pierwszy piątek października. W tym roku był to 4 dzień miesiąca. Jej celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki w niecodzienny sposób. Ochotnicy z klas piątej, szóstej i siódmej wcielali się w rolę egzaminatorów i podczas przerw lekcyjnych przepytywali swoich rówieśników ze znajomości tabliczki mnożenia. Uczeń, który prawidłowo odpowiedział na pięć wylosowanych pytań, otrzymywał w nagrodę odznakę Mistrza Tabliczki Mnożenia. Ponadto w klasach zorganizowano zawody w celu wyłonienia Klasowego Mistrza Tabliczki Mnożenia. Jednak najciekawszym dla uczniów punktem programu obchodów ŚDTM był udział w tzw. patrolu egzaminacyjnym, którego zadaniem było przepytywanie mieszkańców Olszanki i Pogorzeli. Parol tworzyli uczniowie klasy 5a i 5b pod opieką nauczycielki matematyki, która czuwała nad prawidłowym przebiegiem akcji. Uczniowie bardzo poważnie wykonywali swoje zadanie. Informowali mieszkańców o celu akcji, a następnie wnikliwie analizowali odpowiedzi dorosłych. Przepytywani z uśmiechem na twarzy, ale i z lekkim strachem poddawali się egzaminowi. Patrol Egzaminacyjny przyznał tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia pani wójt Gminy Olszanka Anecie Rabczewskiej, pani Sekretarz Ewie Rosińskiej, pracownikom Urzędu Gminy Olszanka, którzy chętnie przerywali swoje obowiązki, aby poddać się egzaminowi młodych ludzi. Bardzo miło przyjęła uczniów pani pracująca w urzędzie pocztowym, pracownicy sekretariatu szkoły w Olszance oraz pani wicedyrektor Violetta Świder. Dzieci na długo zapamiętają tę niecodzienną lekcję matematyki.

Organizatorem głównym akcji ŚDTM jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego ze Szczecinka. Od 20 lat bawią się matematyką, a wraz z nimi rodzice, nauczyciele i przede wszystkim… dzieci! Pierwsze Karty Grabowskiego - „Tabliczka mnożenia” - wydali w 1996 roku. Szybko znalazły swoje zastosowanie w szkołach – na lekcjach matematyki – oraz w domach – jako sposób na zabawę i przyjemną edukację. W tym roku po raz pierwszy Karty Grabowskiego zagościły w murach szkoły w Olszance i od razu wywołały głębokie zainteresowanie uczniów. Dzieci, grając w karty, tak naprawdę nie zauważały kiedy nauka stała się zabawą. Sprzyjał temu szeroki wachlarz gier i zabaw autorstwa Andrzeja Grabowskiego – od pasjansów, gier jednoosobowych, aż po gry zespołowe - na czas i z nutką rywalizacji.

Tekst i foto Wioletta Perkowska

Źródła: //kartygrabowskiego.pl/o-firmie

www.wmtday.org/pl/podstawowe-informacje-o-akcji

tekst i foto Wioletta Perkowska

Czytaj więcej: IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

JUBILEUSZ 50-LECIA

Nie ma granic jest przyjaźń – o polsko-niemieckiej wymianie młodzieży z PZSP w Olszance

 

Rok szkolny dla siódmoklasistów z PZSP w Olszance rozpoczął się niezwykle ciekawie, od tygodniowego wyjazdu do przepięknej niemieckiej miejscowości - Altenkirchen. To ogromna zasługa wójta Gminy Olszanka – pani Anety Rabczewskiej, która dzięki swoim staraniom przywróciła,  po krótkiej przerwie, tradycję  organizowania wymiany uczniów PZSP w Olszance z uczniami z zaprzyjaźnionej Gminy Związkowej Altenkirchen.

Wymianę młodzieży szkół zapoczątkowano w 1998 roku. Przez lata uczniowie z Polski mieli okazje gościć u siebie przyjaciół z Niemiec lub mogli odwiedzać swoich rówieśników
w  Altenkirchen. Wymiana młodzieży, wspólne wyjazdy do obu krajów były zawsze świetną okazją do sprawdzenia i doskonalenia swoich umiejętności językowych. Uważano, że bezpośrednie kontakty ludzi młodych będą służyć przezwyciężaniu wzajemnych uprzedzeń, pogłębianiu wiedzy o krajach, a w konsekwencji w przyszłości zaowocują regularnymi kontaktami i trwałymi przyjaźniami. Dla polskich uczniów taka wymiana jest zawsze okazją do zetknięcia się z żywym językiem, uświadamia uczestnikom, jak ważna jest znajomość języków obcych i na pewno motywuje do intensywniejszej nauki.

Altenkirchen jest miastem oddalonym od Olszanki o 800 km, dlatego nasi uczniowie dotarli na miejsce późnym wieczorem. Zostali bardzo ciepło przywitani przez sekretarz gminy – panią Barbarę, panią Iwonę – tłumacza oraz swoich niemieckich kolegów. Po rozmowach, przedstawianiu się i wspólnej kolacji przyszedł czas na zakwaterowanie i odpoczynek w ośrodku szkoleniowym Landjugendakademie.  Kolejny dzień rozpoczął się od wizyty w urzędzie gminy. Następnie wybrali się na spacer po mieście  zabytkowymi uliczkami z przewodnikiem, który przepięknie opowiadał historię i legendy związane z miejscami, obok których przechodzili.   Podziwiano piękną panoramę miasta z wieży kościelnej, poznano zawód i obowiązki strażnika miejskiego. Uczniowie zostali powitanie przez pana burmistrza, który jest bardzo ciepłą i życzliwą osobą, dlatego cierpliwie i z uśmiechem opowiadał o swojej pracy, obowiązkach i planach, odpowiadał na wszystkie pytania młodzieży z Polski. Po południu odbyło się spotkanie w tutejszej szkole, młodzież niemiecka przygotowała niespodziankę i zaprosiła wszystkich do LaserTag. To miejsce oczarowało uczestników wyprawy, w trakcie wspólnej zabawy, laserowej bitwy wszyscy przełamali barierę językową, zaprzyjaźnili się i świetnie się bawili. Trzeciego dnia wszyscy wybrali się do Bruhl – największego parku rozrywki w Niemczech. Zabawy i radości nie było końca. Młodzież polsko-niemiecka bawiła się zgodnie i wyśmienicie. Fantastycznie się ze sobą dogadywała i współpracowała, nie było przeszkód językowych. W czwarty dzień uczestnicy wymiany spotkali się w szkole August-Sander-Schule, gdzie przywitała ich sama pani dyrektor Doris John. Opowiedziała uczniom o szkole, a następnie oprowadziła. Szkoła  jest  bardzo duża, uczy się  w niej 500 uczniów. Gabinety lekcyjne są jasne i przestronne, bardzo dobrze wyposażone. Później nasi uczniowie wzięli udział w specjalnych warsztatach dotyczących Unii Europejskiej. Podzieleni na grupy wspólnie przygotowywali i opracowywali wylosowany temat-zagadnienie. Tworzyli krótkie filmy i nagrania. W wielu osobach odezwała się natura filmowca, aktora-artysty. Wyszło pięknie. Filmy były ciekawe i przedstawiały oryginalne i trafne podejście do tematu. Na koniec tego projektu odbyło się spotkanie z panem burmistrzem i panią dyrektor, która pochwaliła efekty pracy grup polsko-niemieckiej. Na zakończenie wspólnego spotkania uczniowie z Polski wręczyli wszystkim specjalne podarunki, które zostały zakupione przez PZSP w Olszance  Gminę Olszanka. Nadszedł czas pożegnania i powrotu do Polski.

Chwile spędzone z rówieśnikami z Niemiec na długo pozostaną w pamięci siódmoklasistów z Olszanki  i mamy nadzieję, iż zaowocują w przyszłości wspólnymi planami i przedsięwzięciami. Poprzez wspólne działania młodzi Polacy i Niemcy pozbywają się uprzedzeń wynikających często z niewiedzy, uczą się siebie nawzajem, poznają język i kulturę kraju sąsiada, zaprzyjaźniają się. Kształtowanie młodych pokoleń odbywa się w oparciu o prawdę historyczną, autentyczne partnerstwo i świadomość wspólnego dobra i korzyści wynikających ze współpracy. Plan  wymiany w znaczącym stopniu uwzględnia edukację obywatelską i historyczną, a także kwestie odpowiedzialności młodzieży za przyszłość stosunków polsko-niemieckich.

Tygodniowy pobyt w Niemczech był naprawdę niezwykle bogaty w atrakcje i przeżycia. To wyjątkowe spotkanie nie doszłoby do skutku, gdyby nie wsparcie finansowe i pomoc  fundacji Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz  władz Gminy Olszanka. Jesteśmy za nie niezmiernie wdzięczni.  Korzystając z okazji pragniemy  również  serdecznie podziękować  wspaniałym osobom z Altenkirchen: władzom Gminy,  nauczycielom, uczniom za serdeczne przyjęcie i przygotowanie tak bogatego i wspaniałego programu wymiany. Serdecznie wszystkim dziękujemy.

Tekst i foto - uczestnicy  i opiekunowie wymiany

 

Wędkarski debiut

 

 Godziny spędzone na świeżym powietrzu, kontakt z przyrodą i fotografia z taaaką rybą- to niewątpliwe zalety wędkowania.   Jednak do tego, by stanąć w szeregi braci po kiju, wiedzie długa droga. Piątoklasiści z Olszanki zadebiutowali w roli przyszłych wędkarzy.

             27 września na tzw. cyplu, łowisku PZW „Karaś” stanęło w szranki 18 uczniów klasy Va,  kandydatów na przyszłych wędkarzy. Zanim otrzymali wędki, musieli się dowiedzieć, w jaki sposób przygotować zanętę, jak wyhodować piękne, dorodne robaki i które dżdżownice będą odpowiednie. Podobno ryby lubią, kiedy robaki są jędrne, soczyste, ciepłe i żywotne, takie najlepiej uzyskać trzymając  w ciepłym miejscu  na chwilę przed założeniem. Optymalnym miejscem jest ….język. Piątoklasiści spojrzeli po sobie z niedowierzaniem, niektórym po twarzy przebiegł grymas obrzydzenia, ale znacząca cisza, która zapadła oznaczała, ze  sprawdzają  w myślach granice swojej odporności. Na szczęście pan Marek Rudkowski, instruktor, wyprowadził wszystkich z błędu. Widać było, ze przyjęli tę wiadomość z ulgą. Kiedy zanęty były już przygotowane pan Marek opowiedział o sposobach wędkowania i rodzajach sprzętu. Chwilę później pierwsi zaaferowani moczykije dzierżyli w dłoniach wędki. Rozpoczął się czas niecierpliwego oczekiwania na „branie”. To była prawdziwa próba charakteru. Po kilkunastu minutach wszyscy usłyszeli okrzyki. Nie były one bynajmniej spowodowane atakiem nieproszonych owadów. To triumfował  Filip , który dumnie prezentował swój sukces. Co prawda była to tylko mała uklejka, która zaraz wróciła z powrotem do wody, ale i tak wszystkie zazdrosne spojrzenia skierowane były w jej stronę. W przyszłych wędkarzy wstąpił duch walki. Taki mały śledź rozpalił umysły  do czerwoności – każdy chciał takiego mieć. Po chwili tego zaszczytu dostąpił Kuba. Po nim Damian, Sebastian i Martynka z dumą  wyciągnęli z wody swoje trofea.

            Po dwóch godzinach wszyscy udali się na przygotowany poczęstunek. Pieczone kiełbaski wybornie smakowały na świeżym powietrzu. Zniknęły w mig, a wszyscy z powrotem wrócili moczyć kije. Około południa trzeba było zacząć zwijać obóz. Na koniec nastąpiła uroczysta dekoracja. Każdy młody adept wędkarstwa otrzymał pamiątkowy medal.

            Ten wyjazd pozwolił uczniom na moment oderwać się od szkolnej rutyny. Pokazał, że w najbliższej okolicy można  ciekawie  spędzić wolny czas.  Dzieci zdobyły nowe umiejętności, dowiedziały się ciekawych rzeczy  na temat ryb, ich zwyczajów czy rodzajów wędkowania. Nauczyły się także szacunku do przyrody, rozsądnego korzystania z jej darów.

             Uczniowie klasy V a spędzili udany, pełen wrażeń dzień. Spora w tym zasługa rodziców, Emilii i Marka Rudkowskich i Mariusza Dudy, dzięki którym ta wyprawa doszła do skutku. Państwo Rudkowscy wcześniej przygotowali miejsce na obozowisko, sprzęt, kiełbaski. Cierpliwie wprowadzali uczniów w arkana wędkarstwa, objaśniali, demonstrowali. PZW „Karaś” ufundował poczęstunek i pamiątkowe medale. Dzieci wróciły zmęczone i bardzo zadowolone, kilkoro z nich do domu przywiozło fotografie z taaaką rybą.

 tekst Adriana Gall

Urodziny szkoły na sportowo

Piątek 13. na pewno nie był pechowy dla uczniów PSP w Olszance, tego dnia w szkole czekała na nich moc atrakcji. A to wszystko z powodu festynu z okazji zbliżającego się 50-lecia powstania szkoły.

         Zabawa rozpoczęła się pokazem talentów. Przez ponad godzinę uczniowie prezentowali swoje umiejętności. Okazało się że do naszej szkoły uczęszcza wielu utalentowanych uczniów. I tak byliśmy świadkami popisów wokalnych , tanecznych, sprawnościowych czy plastycznych. Liczba chętnych przerosła oczekiwania organizatorów. Uczennice klasy VIII porwały chętnych do  zatańczenia belgijki. Ogromny aplauz publiczności wzbudził Antek z klasy VI, który w krótkim czasie ułożył kostkę Rubika. Hania z klasy III podbiła serca publiczności i jurorów swoją interpretacją współczesnej polskiej piosenki i zdobyła główną nagrodę.  Majka z klasy II zaprezentowała piękny układ z Jeziora Łabędziego, ostatecznie zajęła II miejsce. Siódmoklasistka Małgosia narysowała obraz przedstawiający małego jelonka i otrzymała trzecią nagrodę. Później wszyscy udali się na boisko  i tam rozpoczęła się rywalizacja sportowa w dwóch kategoriach – klasy I-IV i V-VIII, a nagrodą był Puchar Dyrektora Szkoły.

Uczniowie starszych klas stanęli w szranki w trzech konkurencjach, które sprawdzały ich koordynację ruchową, celność i zwinność.

Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie klas IV i VIII  i do nich powędrowały puchary. Potem wszyscy udali się do stołówki posilić się kiełbasą z rożna. Uczniowie   musieli szybko zregenerować siły. Po powrocie na boisko  czekała na nich trenerka fitness Izabela Ilów  i przeprowadziła trening z wykorzystaniem stepów.

W piątkowe przedpołudnie amatorzy wędkarstwa mogli spróbować swoich sił w tej dziedzinie. Członkini  Koła Wędkarskiego Karaś pani Emilia Rudkowska przez cały czas prowadziła konkurencję rzutu do tarczy.

         Na koniec miała miejsce uroczysta dekoracja. Nagrodzone klasy otrzymały upominki. Dzięki hojności sponsorów każda klasa otrzymała jakieś pamiątkowe gadżety.  Na uczniów czekała jeszcze niespodzianka – przepyszne rurki z kremem, aby słodko uczcić 50 urodziny szkoły.

         Festyn został zorganizowany, aby uczniowie także mogli włączyć siew świętowanie jubileuszu szkoły. Oficjalne uroczystości odbędą się 26 października 2019 r.

tekst Adriana Gall, foto Wioletta Perkowska

Czytaj więcej: Urodziny szkoły na sportowo

ZAGŁOSUJ NA PROJEKT "DAWNIEJ I DZIŚ - MIĘDZYPOKOLENIOWE GRY I ZABAWY DLA CAŁEJ RODZINY"

GŁOSUJ NA PROJEKT

"DAWNIEJ I DZIŚ - MIĘDZYPOKOLENIOWE GRY I ZABAWY DLA CAŁEJ RODZINY"
tutaj

DO 25 WRZEŚNIA!

Głosować możekażdy mieszkaniec województwa opolskiego – od dnia narodzin, jedyne na karcie wypełnia się dane dziecka (pesel, imię dziecka, nazwisko dziecka, aktualny adres zamieszkania (ulica, nr domu, kod pocztowy, miejscowość),bez podpisu dziecka(jeśli nie jest wstanie samo się podpisać ze względu na wiek) i pesel rodzica/opiekuna, imię i nazwisko rodzica/opiekuna oraznajważniejsze: podpis rodzica/opiekuna.

WAŻNE: Mieszkańcy regionu mogą głosować na jeden projekt powiatowy i jeden projekt subregionalny, obejmujący swoim zasięgiem miejsce ich zamieszkania. Głosować można tylko raz. Karty można pobrać ze strony https://budzet.opolskie.pl/dokumenty-do-pobrania/. Jest 12 kart do wyboru dla każdego powiatu.

Jak można oddać swój głos:

  • poprzez włożenie wypełnionejkarty do głosowaniado urny w punktach informacyjnych lub w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego,
  • elektronicznie na stronie internetowej poprzez oddanie głosu wgeneratorze dostępnym tutaj, będzie on uruchomiony do 25 września br.,
  • poprzez przesłaniekarty do głosowaniana adres korespondencyjny Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW OBOWIĄZYJĄCY OD 16 WRZEŚNIA 2019 R.

Już po pierwszym dzwonku ...

Już po pierwszym dzwonku...
- o uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego w PZSP w Olszance

              Po dwumiesięcznej wakacyjnej przerwie 2 września 2019 roku w PZSP w Olszance odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Ceremonię rozpoczęcia poprzedziła  msza św. w kościele parafialnym w Pogorzeli celebrowana przez ks. Aleksandra Michała Drożdża. Podczas liturgii zostały poświęcone tornistry i przybory szkolne pierwszoklasistów. Po mszy św. już w budynku PZSP w Olszance odbył się apel inaugurujący rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020, w którym uczestniczyła dyrekcja, grono pedagogiczne, uczniowie oraz  rodzice. Apel rozpoczęto od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Później bardzo ciepło przywitała wszystkich uczennica VI klasy – Wiktoria Rosińska, która wraz z Maciejem Rosińskim pełniła rolę prowadzącej, następnie zaprosiła wszystkich do uważnego obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez uczniów klas szóstych. W roli aktorów-  tancerzy wystąpiły:  Julia Kołodziej, Wiktoria Pasternak, Hanna Kociołek, Sylwia Sawicka. Szóstoklasiści pod opieką swoich wychowawców: pani Małgorzaty Feruś i pani Beaty Lemiszki,  przygotowali bardzo piękną, a zarazem wzruszajacą pantomimę, ukazającą niezwykłe przesłanie, nad którym na pewno warto się zastanowić- “Szkoła to coś więcej niż wyścig”. Występ uczniów klasy 6a i 6b został nagrodzony gromkimi brawami.

           Po części artystycznej  głos zabrała  dyrektor Zespołu – pani  Bożena Lorent, która  bardzo  serdecznie powitała uczniów,  nauczycieli oraz  rodziców  i z okazji nowego roku szkolnego życzyła wszystkim dużo zapału do pracy, wytrwałości, optymizmu i uśmiechu na co dzień. Szczególnie gorące słowa skierowała do najmłodszych uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej. Zaznaczyła, iż pierwsze dni to okres adaptacji, czas poznawania swoich rówieśników, wychowawców, nauczycieli oraz wymagań, jakie stawia szkoła. W swoim przemówieniu dyrektor szkoły nawiązała również do 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej- wydarzenia, które na zawsze zmieniło losy Polski i Świata. Następnie p. B. Lorent zapoznała uczniów i ich rodziców z przydziałem wychowawstw, przedstawiła zebranym grono pedagogiczne.

            Okres wakacji to nie tylko czas wypoczynku i regeneracji sił przed nowym rokiem szkolnym. To także najlepszy moment, aby wiele szkół mogło przeprowadzić prace naprawcze. Również szkoła w Olszance wykorzystała ten czas na prace remontowo-modernizacyjne.

          Kiedy uczniowie i nauczyciele opuścili mury  miejsca swojej nauki i pracy na czas letnich wakacji, do pracy  w PZSP w Olszance wkroczyła "brygada remontowa". Zadbała ona o estetykę i bezpieczeństwo placówek, w których uczące się dzieci i młodzież spędzą najbliższe dziesięć miesięcy. Przede wszystkim zadbano o świetlicę szkolną  i jej nowy wizerunek.  Oprócz pomalowania ścian i położenia nowej  lamperii, wyłożono  podłogę z wykładziny termozgrzewalnej, zakupiono pomoce dydaktyczne. Odnowiono i pięknie pomalowano salę gimnastyczną, w której wymieniono  oświetlenie.  W okresie wakacji  nie próżnowano również  w przedszkolu w Krzyżowicach.   Odświeżono sale zajęć,  korytarze,  oraz kancelarię. Remonty te wykonali rodzice przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej. Oprócz tego  przez całe wakacje trwały  drobne naprawy bieżące, dzięki którym poprawiona została  estetyka i funkcjonalność pomieszczeń szkolnych i przedszkolnych.  W przerwie wakacyjnej starano  się naprawić to, co  uległo zniszczeniu, zużyciu w trakcie roku szkolnego. Uporządkowano również  cały teren  wokół szkoły i przedszkola.

            Oczywiście wszystkie te prace modernizacyjno-remontowe nie odbyłyby się, gdyby nie ogromna pomoc i zaangażowanie ludzi, którym zawsze dobro naszego Zespołu leżało na sercu.  Gorąco dziękujemy  wszystkim osobom, a zwłaszcza: pani Kamili Bugajskiej, panu Mateuszowi Bugajskiemu, pani Marcie Banik, Pani Magdalenie Burdzie, panu Tomaszowi Burdzie, pani Kornelii Derkacz, panu Bartoszowi Sadlejowi, panu Jarosławowi Skibińskiemu, pani Ewie Wasilewskiej-Zielińskiej, panu Witkowskiemu, pani Brygidzie Dudzie, panu Mariuszowi Dudzie, pani Annie Ligockiej, których trud przyniósł taki wspaniały efekt. To dzięki Wam dziś szkoła i przedszkole tchnie świeżością i czystością. Dziękujemy.

Tekst Joanna Sowierszenko, foto Joanna Sowierszenko i Wioletta Perkowska                                                     

 

Czytaj więcej: Już po pierwszym dzwonku ...

NOWY ROK SZKOLNY 2019/2020

Dnia 2 września 2019 roku rozpoczynamy nowy rok szkolny. 

Uroczystość rozpocznie się mszą świętą o godzinie 8:15 w kościele w Pogorzeli. Następnie przejdziemy do budynku szkoły w Olszance. gdzie odbędzie się apel. 

Odwozy uczniów przewidziane są zgodnie z harmonogramem umieszczonym na stronie. 

ZEBRANIE Z RODZICAMI

Serdecznie zapraszamy na pierwsze w nowym roku szkolnym 2019/2020 spotkanie z rodzicami, które odbędzie się w środę 4 września o godzinie 17:00.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne PZSP w Olszance  

ODJAZDY AUTOBUSÓW

PLAN LEKCJI NA ROK SZKOLNY 2019/2020

 

ODDZIAŁY

 

 

 

 

 

 

PODRĘCZNIKI DO RELIGII W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Dzień Kobiet

Dzisiaj dzień piękny, uroczysty!

Taki dzień raz się w roku zdarza,

gdy 8 Marca z gwarem wiosny

wytryśnie z kartek kalendarza.

 

Tak, to wspaniałe, wielkie Święto,

więc śpieszą chłopcy i panowie

z bukietem życzeń w barwach kwiatów -

Uśmiechnąć się do Wszystkich Kobiet.

                                /Święto Kobiet - Ryszard Przumus/

          Z okazji Święta Kobiet męska część Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły zorganizowała dla wszystkich dziewczat i pań słodki poczęstunek. Nasi chłopcy z uśmiechem na twarzy wręczali prześliczne róże składając przy tym piękne życzenia. Mamy nadzieje, że będą o nas pamiętać nie tylko 8 marca, ale każdego dnia w roku. 


foto: Joanna Sowierszenko 

więcej fotografii

Już po pierwszym dzwonku ...

Już po pierwszym dzwonku...
- o uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego w PZSP w Olszance

              Po dwumiesięcznej wakacyjnej przerwie 2 września 2019 roku w PZSP w Olszance odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Ceremonię rozpoczęcia poprzedziła  msza św. w kościele parafialnym w Pogorzeli celebrowana przez ks. Aleksandra Michała Drożdża. Podczas liturgii zostały poświęcone tornistry i przybory szkolne pierwszoklasistów. Po mszy św. już w budynku PZSP w Olszance odbył się apel inaugurujący rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020, w którym uczestniczyła dyrekcja, grono pedagogiczne, uczniowie oraz  rodzice. Apel rozpoczęto od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Później bardzo ciepło przywitała wszystkich uczennica VI klasy – Wiktoria Rosińska, która wraz z Maciejem Rosińskim pełniła rolę prowadzącej, następnie zaprosiła wszystkich do uważnego obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez uczniów klas szóstych. W roli aktorów-  tancerzy wystąpiły:  Julia Kołodziej, Wiktoria Pasternak, Hanna Kociołek, Sylwia Sawicka. Szóstoklasiści pod opieką swoich wychowawców: pani Małgorzaty Feruś i pani Beaty Lemiszki,  przygotowali bardzo piękną, a zarazem wzruszajacą pantomimę, ukazającą niezwykłe przesłanie, nad którym na pewno warto się zastanowić- “Szkoła to coś więcej niż wyścig”. Występ uczniów klasy 6a i 6b został nagrodzony gromkimi brawami.

           Po części artystycznej  głos zabrała  dyrektor Zespołu – pani  Bożena Lorent, która  bardzo  serdecznie powitała uczniów,  nauczycieli oraz  rodziców  i z okazji nowego roku szkolnego życzyła wszystkim dużo zapału do pracy, wytrwałości, optymizmu i uśmiechu na co dzień. Szczególnie gorące słowa skierowała do najmłodszych uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej. Zaznaczyła, iż pierwsze dni to okres adaptacji, czas poznawania swoich rówieśników, wychowawców, nauczycieli oraz wymagań, jakie stawia szkoła. W swoim przemówieniu dyrektor szkoły nawiązała również do 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej- wydarzenia, które na zawsze zmieniło losy Polski i Świata. Następnie p. B. Lorent zapoznała uczniów i ich rodziców z przydziałem wychowawstw, przedstawiła zebranym grono pedagogiczne.

            Okres wakacji to nie tylko czas wypoczynku i regeneracji sił przed nowym rokiem szkolnym. To także najlepszy moment, aby wiele szkół mogło przeprowadzić prace naprawcze. Również szkoła w Olszance wykorzystała ten czas na prace remontowo-modernizacyjne.

          Kiedy uczniowie i nauczyciele opuścili mury  miejsca swojej nauki i pracy na czas letnich wakacji, do pracy  w PZSP w Olszance wkroczyła "brygada remontowa". Zadbała ona o estetykę i bezpieczeństwo placówek, w których uczące się dzieci i młodzież spędzą najbliższe dziesięć miesięcy. Przede wszystkim zadbano o świetlicę szkolną  i jej nowy wizerunek.  Oprócz pomalowania ścian i położenia nowej  lamperii, wyłożono  podłogę z wykładziny termozgrzewalnej, zakupiono pomoce dydaktyczne. Odnowiono i pięknie pomalowano salę gimnastyczną, w której wymieniono  oświetlenie.  W okresie wakacji  nie próżnowano również  w przedszkolu w Krzyżowicach.   Odświeżono sale zajęć,  korytarze,  oraz kancelarię. Remonty te wykonali rodzice przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej. Oprócz tego  przez całe wakacje trwały  drobne naprawy bieżące, dzięki którym poprawiona została  estetyka i funkcjonalność pomieszczeń szkolnych i przedszkolnych.  W przerwie wakacyjnej starano  się naprawić to, co  uległo zniszczeniu, zużyciu w trakcie roku szkolnego. Uporządkowano również  cały teren  wokół szkoły i przedszkola.

            Oczywiście wszystkie te prace modernizacyjno-remontowe nie odbyłyby się, gdyby nie ogromna pomoc i zaangażowanie ludzi, którym zawsze dobro naszego Zespołu leżało na sercu.  Gorąco dziękujemy  wszystkim osobom, a zwłaszcza: pani Kamili Bugajskiej, panu Mateuszowi Bugajskiemu, pani Marcie Banik, Pani Magdalenie Burdzie, panu Tomaszowi Burdzie, pani Kornelii Derkacz, panu Bartoszowi Sadlejowi, panu Jarosławowi Skibińskiemu, pani Ewie Wasilewskiej-Zielińskiej, panu Witkowskiemu, pani Brygidzie Dudzie, panu Mariuszowi Dudzie, pani Annie Ligockiej, których trud przyniósł taki wspaniały efekt. To dzięki Wam dziś szkoła i przedszkole tchnie świeżością i czystością. Dziękujemy.

Tekst Joanna Sowierszenko, foto Joanna Sowierszenko i Wioletta Perkowska                                                     

 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

 

3 września przywitaliśmy nowy rok szkolny. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele w Pogorzeli, którą poprowadził ksiądz Andrzej Michał Drożdż. Po mszy świętej, nasi uczniowie pod opieką rodziców i wychowawców, przeszli do gmachu szkoły. Apel poprowadziła przewodnicząca samorządu szkolnego - uczennica klasy 7 - M. Rutkowska. Minutą ciszy uczciliśmy pamieć poległych za naszą ojczyznę w 79 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Następnie przewodnicząca samorządu zaprosiła wszystkich zebranych do obejrzenia krótkiego apelu przygotowanego przez siódmoklasistów pod opieką wychowawczyni pani Anny Machowskiej. Po inscenizacji pani dyrektor Bożena Lorent przywitała uczniów, rodziców, nauczycieli oficjalnie rozpoczynając rok szkolny 2018/2019.    

tekst i foto: Wioletta Perkowska

Czytaj więcej: UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Witamy  w PZSP w Olszance

       Po dwumiesięcznej wakacyjnej przerwie 4 września 2017 roku w PZSP w Olszance odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Ceremonię rozpoczęcia poprzedziła uroczysta msza w kościele parafialnym w Pogorzeli celebrowana przez ks. Aleksandra Michała Drożdża. Podczas liturgii zostały poświęcone tornistry i przybory szkolne pierwszoklasistów. Po mszy św. już w budynku PZSP w Olszance odbył się apel inaugurujący rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018, w którym uczestniczyła dyrekcja, grono pedagogiczne, uczniowie oraz  rodzice. Apel rozpoczęto od wspólnego odśpiewania hymnu szkolnego. Później bardzo ciepło przywitała wszystkich uczennica III klasy gimnazjum – Joanna Wiatrowska, która wraz z Filipem Gałęzkim pełniła rolę prowadzącej, następnie zaprosiła wszystkich do uważnego obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez uczennice Zespołu. W roli recytatorów wystąpiły:  Kaja Gall,  Julia Dembowska, Natalia Stańczyk, Sandra Iwasieczko, Monika Semenowicz, Nicole Bednarczyk.

       Po części artystycznej  głos zabrała  dyrektor Zespołu – pani  Bożena Lorent, która  bardzo  serdecznie powitała uczniów,  nauczycieli oraz  rodziców  i z okazji nowego roku szkolnego życzyła wszystkim dużo zapału do pracy, wytrwałości, optymizmu i uśmiechu na co dzień. Szczególnie gorące słowa skierowała do najmłodszych uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej. W swoim przemówieniu  pani dyrektor podkreślała m.in. jak ważnymi czynnikami sukcesu edukacyjnego ucznia są frekwencja i rzetelna praca od samego początku. Następnie zapoznała uczniów i ich rodziców z przydziałem wychowawstw, przedstawiła zebranym grono pedagogiczne.

       Nowy rok szkolny to czas podejmowania kolejnych  wyzwań oraz kontynuacji dotychczasowych zadań. Od września 2017 r.  jako pierwsi   według nowej podstawy będą się uczyć uczniowie  z klas I, IV i VII szkoł podstawowej. W czwartej  klasie rozpocznie się nauczanie przedmiotowe. Uczniowie będą mieli: język polski, język angielski,  matematykę, informatykę, historię, przyrodę, muzykę, plastykę, technikę i wychowanie fizyczne. Naukę prawie wszystkich tych przedmiotów będą kontynuować do końca szkoły podstawowej, przy czym w czwartej  klasie na lekcjach historii nie będzie kursu przedstawiającego chronologicznie dzieje, ale wprowadzenie do nauki przedmiotu poprzez poznanie sylwetek wybitnych postaci. Od piątej  klasy w miejsce przyrody zostaną wprowadzone dwa nowe przedmioty: geografia i biologia. W klasie siódmej  dojdą kolejne: drugi język obcy, chemia i fizyka, a w klasie ósmej (już za rok) także wiedza o społeczeństwie i edukacja dla bezpieczeństwa. Zajęcia z techniki uczniowie będą mieli do VI klasy włącznie, a z muzyki i plastyki - do VII klasy włącznie. W roku szkolnym 2017/2018  PZSP w Olszance będzie kontynuował program bezpłatnych  podręczników. Należące do szkoły książki, kupowane z dotacji z budżetu państwa, będą użyczane uczniom na rok. Zupełnie nowe podręczniki otrzymają uczniowie klas I, IV i VII szkoły podstawowej, których w pierwszej kolejności obejmie nowa podstawa programowa  oraz uczniowie  III klas gimnazjum, którzy nie byli objęci programem w latach wcześniejszych. Wszyscy uczniowie PZSP w Olszance  dostaną nowe ćwiczenia, kupione specjalnie dla nich przez szkołę. Uczniowie, którzy we wrześniu rozpoczną naukę w II i III klasach gimnazjów, będą się w nich uczyć na dotychczasowych zasadach, zgodnie z obowiązującą w gimnazjach podstawą programową. Na koniec nauki w tym typie szkoły będą zdawać, tak jak dotychczas, egzamin gimnazjalisty.         

        Na zakończenie uroczystości wszyscy uczniowie udali się do przydzielonych gabinetów, gdzie wychowawcy zapoznali ich z tegorocznym planem zajęć lekcyjnych.  Ten rok szkolny zapowiada się bardzo ciekawie i niezwykle pracowicie. Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego  życzymy wszystkim uczniom zapału, wytrwałości w zdobywania nowych umiejętności i wiedzy oraz   samych bardzo dobrych ocen!

Tekst opracowała, korzystając z materiałów ze strony http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/reforma-edukacji-poczatek-roku-szkolnego-zmiany-w-szkolach,769728.html    
Joanna Sowierszenko

Foto Wioletta Perkowska i Joanna Sowierszenko


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

 

Witamy w PZSP w Olszance,
- czyli uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego za nami…

              Po dwumiesięcznej wakacyjnej przerwie 1 września 2015 roku w PZSP w Olszance odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Ceremonię rozpoczęcia poprzedziła uroczysta msza w kościele parafialnym w Pogorzeli celebrowana przez ks. Aleksandra Michała Drożdża. Podczas liturgii zostały poświęcone tornistry i przybory szkolne pierwszoklasistów. Po mszy św. już w budynku PZSP w Olszance odbył się apel inaugurujący rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016, w którym uczestniczyła dyrekcja , grono pedagogiczne, uczniowie, rodzice jak również zaproszeni goście. Na samym początku bardzo ciepło i serdecznie przywitała wszystkich uczennica III klasy gimnazjum – Magdalena Zalewska, która pełniła rolę prowadzącej, następnie zaprosiła wszystkich do uważnego obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez uczniów i uczennice zarówno ze szkoły podstawowej jak i gimnazjum. W roli recytatorów wystąpiły:  Kamila Kadłubowska, Kinga Jastrzębska, Kaja Gall, Oliwia Ligocka, Zofia Traka, Patrycja Piecowa i Wiktoria Klakurka.1 września to również tragiczna data w historii naszego kraju; minutą ciszy uczczono 76 rocznicę wybuchu II wojny światowej.

           Po części artystycznej  głos zabrała  dyrektor Zespołu – pani  Bożena Lorent, która ciepło i serdecznie powitała uczniów, nauczycieli i rodziców z okazji nowego roku szkolnego, życząc wszystkim dużo zapału do pracy, wytrwałości, optymizmu i uśmiechu na co dzień. Szczególnie gorące słowa skierowała do najmłodszych uczniów klas pierwszych  zarówno szkoły podstawowej jak i gimnazjum. Następnie zapoznała uczniów i ich rodziców
z przydziałem wychowawstw, przedstawiła wszystkim grono pedagogiczne.

             Nowy rok szkolny to czas podejmowania kolejnych  wyzwań oraz kontynuacji dotychczasowych zadań. Nowością w PZSP w Olszance  jest zmiana dziennika elektronicznego na UONET+, najnowszego przedsięwzięcia firmy Vulcan. Jest on zupełnie nowym systemem, wprowadzono do niego sporo udogodnień, na przykład informacje o planowanych sprawdzianach czy zadaniach domowych. Jest jeszcze jedna istotna rzecz - każda zmiana dokonana w dzienniku jest archiwizowana. Jeden z najważniejszych elementów systemu to fakt, że rodzic i uczeń mają dostęp do dziennika elektronicznego. Uzyskują w ten sposób dostęp do rozkładu zajęć, ocen, frekwencji, a także do zadań domowych oraz zaplanowanych sprawdzianów czy innych form sprawdzenia wiedzy. To wszystko wyświetli się i uczniom  i rodzicom. Wychowawcy klasy wyświetla się na przykład informacja, od razu po wejściu do systemu, kogo z uczniów nie było ostatnio w szkole, kto opuścił pojedyncze godziny, kto ma trzy oceny niedostateczne. Obsługa programu jest prosta i przejrzysta. O sposobie logowania i korzystania rodzice i uczniowie dowiedzą się za pośrednictwem wychowawców na wrześniowych spotkaniach.

          Zmiany w nowym roku szkolnym dotyczą również zakupu  podręczników. Obok dwóch najmłodszych roczników uczniów szkół podstawowych (klasy pierwsze i drugie) prawo do korzystania z bezpłatnych podręczników od września mają uczniowie klas IV szkoły podstawowej i I klas gimnazjum.

           Na zakończenie uroczystości wszyscy uczniowie udali się do przydzielonych gabinetów, gdzie wychowawcy zapoznali ich z tegorocznym planem zajęć lekcyjnych. Ten rok szkolny zapowiada się bardzo ciekawie. Życzymy wszystkim uczniom wytrwałości, zdobywania nowych umiejętności i samych bardzo dobrych ocen!

Tekst   przygotowała Joanna Sowierszenko

foto: Uczennica klasy 3b - Urszula Golonka

Witaj szkoło!

Już po pierwszym dzwonku!

Nowy rok szkolny 2013/2014 przywitaliśmy 2 września. Uroczystości rozpoczeły sie mszą św. w kościele w Pogorzeli, podczas której proboszcz parafii - ksiądz Adam Drożdż poświęcił tornistry i przybory szkolne dzieci rozpoczynających edukacje w szkole. Dalsza część uroczystości odbyla sie w sali gimnastycznej szkoły. Pani dyrektor - Bożena Lorent - przywitała wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców, którzy licznie przybyli, aby towarzyszyć swoim pierwszoklasistom. Następnie grupa uczniów z klasy 2a gimnazjum przedstawiła zabawną scenkę tematyczną. Z uśmiechem na twarzy, ale też z nostalgią śpiewaliśmy refren piosenki "Wakacje, znów będa wakacje ...". 

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy, aby ten nowy rok szkolny przyniósł wiele radosnych chwil.

Pasowanie na ucznia szkoły podstawowej

 

„Ślubowania  nadszedł czas…”,
 czyli o uroczystości pasowania na ucznia  PSP w Olszance

 „Wie to Marysia, Stasio i Zdziś...

że wielkie święto w szkole jest dziś.
To ślubowania nadszedł już czas.
Pierwszy egzamin na ucznia zdasz!
Rodzice nasi są tutaj z nami,
żeby egzamin był dobrze zdany!”

Ubrani odświętnie w barwy biało-granatowe  pierwszoklasiści  wraz  z  rodzicami, a także zaproszonymi  gośćmi, nauczycielami i uczniami szkoły podstawowej  zgromadzili się  12  października w sali gimnastycznej PZSP w Olszance, aby wziąć udział w uroczystości ślubowania i pasowania na ucznia.  Akademię rozpoczęła uczennica klasy czwartej, Julia Bodniak, która  bardzo serdecznie przywitała wszystkich przybyłych, a następnie zaprosiła do obejrzenia występu młodych artystów.  Z pięknymi wierszami  i życzeniami wystąpiły  uczennice klasy szóstej: Oliwia, Julia, Sylwia i Kaja.  Po tak barwnym wstępie głos oddano bohaterom dnia – pierwszoklasistom, którzy z niecierpliwością czekali na swój występ.

W tym dniu hala sportowa, przepięknie udekorowana,  zamieniła się w królestwo Szkołolandii, w której panował groźny i wymagający król Ołówkos wraz  z żoną.   Dzieci musiały wykonać zadania postawione im przez parę królewska i gwardzistów (w tej roli uczniowie: Mateusz Markowski, Zosia Traka, Damian Demski oraz Kamil Kopij). Pierwszoklasiści z ochotą wykonali zadanie wyznaczone im przez króla Ołówkosa- popisywali się umiejętnością śpiewania, recytowania oraz wiedzą o Polsce. Dowiedli, iż znają symbole narodowe, przepisy ruchu drogowego oraz obowiązki uczniów, a także  potrafią ładnie śpiewać, recytować wiersze i znakomicie liczyć.  Tłum sześciolatków  i siedmiolatków godnie wystąpił  przed  licznie zgromadzoną, życzliwą publicznością. Zaprezentował zgromadzonym gościom wesoły program artystyczny, przygotowany pod czujnym okiem  wychowawczyni -   pani Doroty Woźniakowskiej. Trzeba przyznać, że mimo ogromnej tremy uczniowie poradzili sobie świetnie. Wszyscy przyglądali się z dużym zainteresowaniem  zmaganiom pierwszoklasistów i  nie szczędzili braw po ich występach, zwłaszcza rodzice swoich pociech.Po ceremonii egzaminowania  Król Ołówkos przekazał czarodziejski ołówek na ręce Pani Dyrektor i poprosił o pasowanie na uczniów pierwszoklasistów z PSP w Olszance.

Największym przeżyciem dla dzieci i ich rodziców był sam moment składania uroczystej przysięgi – ślubowania na sztandar szkoły oraz  moment   pasowania na ucznia, gdy pani dyrektor Bożena Lorent dotykając  ołówkiem- jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych,  przyjmowała adeptów w poczet uczniów słowami : „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Olszance”. Ta chwila ogarnęła wzruszeniem rodziców, którzy licznie przybyli na akademię, aby wspólnie świętować ze swoimi dziećmi.  Od tamtej chwili już nie byli dziećmi - maluchami, ale prawdziwymi uczniami klasy pierwszej. Po ślubowaniu i pasowaniu każdy uczeń klasy pierwszej zarówno 1a jak i 1b otrzymał od pani Dyrektor B. Lorent legitymację szkolną i pamiątkowy dyplom.  Na zakończenie  akademii wystąpiła pani Wanda Galant , która w imieniu pani Wójt  podziękowała pierwszoklasistom za wspaniały i niezapomniany  występ oraz  życzyła samych wspaniałych  i niezapomnianych dni w szkole.  Po przemówieniach, gratulacjach bohaterowie uroczystości zostali obdarowani przez rodziców kolorowymi i ogromnymi   „rożkami obfitości”. Uroczystość pasowania na ucznia zakończyła się słodkim poczęstunkiem, który został przygotowany przez rodziców uczniów klasy pierwszej w ich gabinecie.

 Atmosfera w tym dniu była  radosna i uroczysta. Było sporo radości,  uśmiechu, wzruszeń i wiary w to, że rozsłonecznione maluchy  wcielone do Braci Uczniowskiej, będą godnie reprezentować swoją szkołę.  Dzień ten na pewno na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczniów, zwłaszcza tych najmłodszych. Gratulujemy pierwszoklasistom i życzymy wielu niezwykłych, ciekawych i pięknych chwil w naszej szkole.  Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w organizacji  i przygotowaniu tego niezwykłego dnia.

                   Tekst i foto Joanna Sowierszenko

   

E-szkoła
Projekty
ABSOLWENCI
BIP PZSP W OLSZANCE
Nasze sukcesy
Odwiedziny

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnio dodane
Statystyka odwiedzin
1391912
dziś
wczoraj
w tym tyg.
w zesz. tyg.
do tej pory
347
1029
7338
1376999
1391912